چگونه یک برنامه خواب خوب برای کودک ایجاد کنیم؟

خواب کودک

وقتی نوبت به معرفی یک برنامه خواب برای کودک می رسد، مهم است که در انتظارات خود واقع بین باشید. وقتی خیلی جوان هستند، به سادگی می‌خوابند، بیدار می‌شوند و وقتی غریزه‌شان به آن‌ها می‌گوید، غذا می‌خورند. اما پس از چند هفته، می‌توان مفاهیم ساده‌ای مانند شب و روز را شروع کرد، که می‌تواند بعداً به ایجاد یک روال کمک کند.

 

چگونه کودک خود را در طول شب بخوابانیم؟

الگوی خواب هر نوزاد متفاوت است، اما هر برنامه‌ای که نوزاد شما دنبال می‌کند، ما نکاتی را برای کمک به او در ایجاد عادات خواب خوب ارائه می‌کنیم.

 

علائم را یاد بگیرید

خستگی بیش از حد می تواند به خواب رفتن کودک شما را دشوار کند، بنابراین مهم است که بدانید چه زمانی برای چرت زدن آماده است. در نهایت شما به طور غریزی متوجه خواهید شد که آنها چه زمانی خسته هستند، اما تا آن زمان، علائمی که باید به دنبال آنها باشید عبارتند از: گریه کردن، مالیدن چشمانشان، کشیدن گوش ها و سیاهی های ضعیف زیر چشم.

 

تغدیه خوشه ای چیست؟

“تغذیه خوشه ای” اصطلاحی است که برای توصیف یک الگوی خاص از تغذیه استفاده می شود که در آن کودک به طور مکرر – تقریباً دائم – برای چند ساعت بعد از ظهر یا عصر تا زمان خواب شیر می خورد.

“بچه ها عاشق تغذیه با شیر مادر برای خواب هستند و این می تواند فرصتی عالی برای شما باشد تا در چند ماه اول با هم ارتباط برقرار کنید.”

 

علائم خواب کودک
علائم خواب کودک

 

«تغذیه رویایی» چیست؟

تغذیه رویایی ممکن است به کودک شما کمک کند تا طولانی‌تر بخوابد و به آرامی الگوی خوابی را معرفی کند که برای شما راحت‌تر است. سه یا چهار ساعت پس از اینکه کودک شما به رختخواب رفت، سعی کنید او را نیمه بیدار کنید تا به آرامی شیر بخورد. راه حل اصلی این است که شکم کودک خود را بدون اینکه کاملا هوشیار و بیدار باشد پر کنید. آنها باید بعد از غذا خوردن به راحتی به خواب بروند.

 

آیا شیر خشک به خواب طولانی‌تر نوزادان کمک می‌کند؟

شواهدی وجود ندارد که نشان دهد شیر خشک باعث می‌شود نوزادان طولانی‌تر بخوابند، و فواید شیردهی بسیار بیشتر از مزایای بالقوه آن است.

 

آموزش و تقویت تفاوت بین روز و شب به کودک:

برای چند ماه اول، شما مستقیم درگیر برنامه زمانی کودک خود هستید، بنابراین شب‌های دیروقت و شروع زودهنگام ممکن است منظم‌تر شود. اما در هفته های اول می توانید به آرامی تفاوت روز و شب را به آنها آموزش دهید. در روز پرده ها را باز نگه دارید و برای پیاده روی به بیرون بروید، آنها را تشویق کنید که هوشیار و فعال باشند و تا جایی که می توانید با آنها بازی کنید.

وقتی شب می‌رسد، خانه‌تان را به مکانی آرام‌تر و ساکت‌تر با نور کم و فعالیت کمتر تبدیل کنید. پرده های «سیاه رنگ» می توانند به شما در کنترل نور حتی در اوج تابستان کمک کنند.

فوراً تفاوتی ایجاد نمی کند، اما به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند که شب زمان مناسبی برای خوابیدن است.

 

نوزادان باید همیشه به پشت بخوابند و پاهایشان در پایین تخت باشد.
 

قنداق کردن چیست؟

قنداق کردن اصطلاحی است برای پیچاندن محکم نوزاد در یک پتوی نازک، به طوری که او احساس می کند پیله شده و ایمن است. برخی از نوزادان احساس قنداق شدن را دوست دارند و آن ها واقعا این آرامش را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر شاید آن را دوست نداشته باشند. اگر می خواهید قنداق زدن را امتحان کنید، مطمئن شوید که حرکات لگن و ساق پای کودک خود را بیش از حد محدود نکنید زیرا این کار می تواند باعث مشکلات لگن شود. همچنین مطمئن شوید که کودک شما بیش از حد گرم نمی شود.

o.pooramini
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *